Valley View

Valley View High School

Grade 7

Distinguished Honors: Paige Ancherani, Tazrian Aronno, Adam Badyrka, Kelsie Bidwell, Madison Blepp, Edward Bonin, Brenna Burrell, Lillian Carter, Ryan Clark, Jacob Costanzo, Colin Coulthard, Milagros Crespo, Carter Davies, Patrick Dickel, Eli Dougherty, Luke Franek, Jason Genovese, Irelyn Gilhooley, Liam Haggerty, Devyn Hampton, Jeremy Harrington, Brianna Hendricks, Kourtney Jezorwski, Owen Joseph, Ally Maloney, Christopher Malos, Eliana Marzan, Patrick McDonnell, Emily McGowan, John McHale, Ryan McMynne, Matthew Mislinski, Evan Mizenko, Niko Nardelli, Kathleen O’Donnell, Pruthvi Patel, Caitlin Rudalavage, Molly Sawka, Brayden Shigo, Rory Sitar, Carter Sload, Madison Spathelf, Violet Vazquez, Bridget Walsh and Anthony Yerka.

Honors: Alondra Ayala, Daniel Barkley, Xavier Burke, Jack Cadden, Christopher Fortese, Grace Hennessy, Adelyna Hopkins-Morell, Daniel Kamide, Sascha Novak, Cameron Pham, Selena Pimm, Danilo Rivero and Anna Tekce.

Grade 8

Distinguished Honors: Brigid Ahern, Ella Brier, Jaclyn Brown, Jackson Cady, Mia Catanzaro, MS Chiranth, Robert Ciccotti, Corey Condon, Emma Costanzo, Sophia DeNunzio, Danielle DePietro, Emma DeSando, Michael DeVitto, Amanda Dempsey, Peter Durkin, Brody Eynon, Katherine Fagioli, Olivia Finan, Emilia Gabello, Carter Grande, Lucas Grecco, Mya Harrity, Zekhi Haynes, Kayla Hessmiller, Fiona Hinton, Mia Irving, Abigail Jerald, Reagan Kearney, Matthew Kirchner, Aiden Kopacz, Evan McDonnell, James McMynne, Santino Nicastro, Julia Noto, Albert O’Donnell, Arna Patel, Shivani Patel, Michael Piepoli, Alexis Pilar, Cayden Reynolds, Mark Schuster, Michael Schuster, Yadiel Segui, Andreisy Severino, Miles Stephenson, Mason Stets, Rachel Walsh and Ella Worobey.

Honors: Nathaniel Aviles, Connor Barth, Jazlene Berrios, Brayden Canavan, John Crotti, Luke Kalinowski, Christopher Kornetka, Krithika Krishnan, Jaedyn Kura, Ryan Mecca, John Napolitano, Madisyn Pierce, Natasha Pilar, Isaac Quiros, Precious Quiros, Joseph Ramos, Ava Roughgarden, Jacob Rowell, Alyssa Sanders, Brendan Shaffer, Madison Stavisky, Lucas Vullo and Ray Zhang.

Grade 9

Distinguished Honors: Jatan Avasatthi, Aaliyah Boone, Arthur Christiano, Thomas Clark, Alisha Davis, Elizabeth DePrimo, Jack DiCindio, Cole Fangio, Ava Ferraro, Max Forgione, Andrew Gatto, Julianna Grow, Sydney Harding, Lauren Henry, Shamus Hinton, Matthew Iezzi, Margaret Jimmie, Asher Jones, Abigail Kocher-Vintor, Emily Lam, Skye Madrazo, Sofia Marzan, Lily Massaro, Cullen McCarthy, Jack McNeff, Tyara Mislan, Madeline Mislinski, Connor Mullaney, Mya Orr, Mir Patel, Aviana Rivera, Isabelle Rought, Lucy Seibert, Savanna Sherman, Loren Spudic, Sophia Talutto, Conor Toole, Anna Trauger and Aidan Walsh.

Honors: Anthony Anelli, Scott Czankner, Hayden Delbridge, Cory Domiano, Emma Froese, Angelo Gambo, Anthony Gambo, Robert Hoban, Christian Jaramillo, Patrick Kopacz, John Madafferi, Oseem Nedd, Abigail Overholtz, Molly Rafferty-Donahoe, Eric Reesey, Olivia Santarsiero and Mira Tekce.

Grade 10

Distinguished Honors: Abiline Antoniotti, Julianna Argust, Alexander Blasi, Collin Blasi, Mia Capooci, Sienna Delfino, Allison Dempsey, Serenity Fox, Sean Gallagher, Megan Gilhooley, Andrew Haser, Nathan Howey-Reuther, Alishba Islam, Safwan Joiya, Jacqueline Kelly, Caden Kirby, Geanna Kirchner, Brynn Kochis, Savannah Lockwood, Alexa Marone, Camden McCarthy, Maura Michalczyk, Nataly Portanova, Miguel Ramos, Emma Renard, Conor Roberts, Shawn Rowell, Kaitlyn Scherbenco, Anthony Tunis, Joshua Wanick, Cailey Waters and Mia Waters.

Honors: Logan Baum, Anna Belko, Thomas Bowen, Tristan Canavan, Art DeNucci, Domenic DeSando, Nicholas Donvito, Giulietta Escobar, Catherine Gilhooley, Jacob Hickey, Aidan Kearney, Jackson Madajeski, Anthony Santarsiero, Josiah Smith, Sophia Summa, Bryce Talutto, Nicholas Tullio, Sophia Welk, Julia White, Mackenzie Witkowski and Kaylie Zimmer.

Grade 11

Distinguished Honors: Kristian Balingasa, Jacquelyn Bitter, Colleen Blockberger, Michael Bonavoglia, Megan Brace, Faith Bravo, John Costanzi, Nasir Creed, Krystal Crespo Clark, Grace Czankner, Nathan DeSando, Zachary Eynon, Kristine Fagioli, Jacob Grande, Gregory Hunt, Abigail Kopacz, Cadence Lewis, Joshua Malone, Nicholas Mecca, Mitchell Megivern, David Milbut, Ayman Mounota, Angelo Naro, Adriana Pacewicz, Eva Patel, Thomas Pavlowski, Kaylee Pinto, Morgan Quinn, Breanna Ramos, Alyssa Renna, Nico Ruggiero, Maura Sheets, Ashley Stefanac, Cataldo Talutto, Adeline Toole, Ciera Toomey, Madolyn Valvano and Madison Waltz.

Honors: Anna Acculto, Ryan Aviles, Carl Boone, Cole Capooci, Julia Cirba, Anthony Colborn, John Crespo Clark, Andrew Fazio, Cameron Gerrity, Kieran Hinton, Kelis Laborde, Evan Makowski, Sonny Mattern, Bastianna Orr, Nicholas Pierro, Riley Robinson, Anthony Sabia, Dale Salzmann, Michelle Sanders, Brian Santarsiero, Morgan Seamon, Lola Summa and Malazia Travis-Carter.

Grade 12

Distinguished Honors: Liam Ahern, Katherine Alunni, Olivia Amico, Jaden Argust, Ethan Art, Isabella Aydin, Abigail Barone, Matthew Behler, Hope Blasko, Mia Blume, Luca Boles, Vincent Bonavoglia, McKenna Brazil, Austin Brislin, Katie Capooci, Joseph Cardillo, Madison Christiano, Thomas Ciccotti, Emma Conte, Liam Crolly, Mikhail Fabi, Kuriana Fox, Kemania Gayle, Gregory Harrington, Jack Hubshman, Aden King, Eliana King, Mia Kochis, Vivianna LaCapra, Jahniah Laborde, Leah Leppo, Madisyn Lessard, Gemma Longo, Abigail Luongo, Micah Madrazo, Sophia Mandarano, Jaclyn Marichak, Aidan McCarthy, Maggie McNally, Allison McNeff, Caleb Milliron, Neel Modi, Colby Murray, Moriah Murray, Matthw Mychayliw, Hannah Nachand, Chloe Ondek, Emma Pasko, Angelo Ramos, Jaclyn Rencavage, Keiran Reyes, Emily Roughgarden, Alexis Santarsiero, Blake Schultz, Eric Slack, Ava Smith, Naomi Springer, Isabella Stanco, Antonia Summa, Carissa Tallo, Jessica Trauger, Jeffrey Walsh, Kevin Walsh, Rylee Walsh, Isabella Waters and Molly Zimmer.

Honors: Kaidyn Biko, Luciano Calderone, Adriel DeNaples, Giancarlo Escobar, Kylee Jezorwski, Alexander Kornetka, M’lynn McCracken, Thomas Pinto, Michael Polster, Kameryn Reyes, Zaaki Rosario-Martin and Daniel Schmidt.